Nauka mówienia? Pucio pomoże!

Nauka mówienia? Pucio pomoże!

Jeśli szukacie książki, która będzie towarzyszyć Waszemu dziecku w nauce mówienia, właśnie ją znaleźliście. “Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić” to doskonała pozycja gwarantująca dużo zabawy oraz czas spędzony przyjemnie na poznawaniu dźwięków.

Poprowadź dziecko przez świat dźwięków

Marta Galewska-Kustra w swojej książce “Uczę sie mówić. Pucio uczy się mówić” zachęca rodziców do zostania przewodnikiem po świecie dźwięków. Książka skonstruowana jest w taki sposób, że pięknym, wykonanym przez Joannę Kłos ilustracjom i treści książki towarzyszą instrukcje przeznaczone dla rodziców – porady, jak korzystać z książki i jak inspirować dzieci do powtarzania i nauki dźwięków. Książka jest pełna dźwięków – nawoływania dzieci, brzdęków sztućców, płaczu dziecka czy chichotów i śmiechu. Rysunki wspaniale podkreślają dźwięki i ich charakter – gwałtowność, łagodność, głośność czy emocjonalność. Kunszt ilustratorki sprawia, że dźwięki można niemalże zobaczyć. Rolą rodzica jest jednak te dźwięki przeczytać i zapoznać je z nimi dziecko. Codzienne sceny z życia Pucia, jego mamy, taty, siostry oraz bobasa sprawią, że dziecko będzie mogło rozpoznawać znajome dla niego sytuacje i cieszyć się, że tak jak Pucio spędzają wakacje u dziadków albo jedzą kolację w rodzinnym gronie.

Dla kogo Pucio?

Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić” to propozycja przede wszystkim dla dzieci rocznych, które rozpoczynają naukę mówienia. Równie dobrze sprawdzi się jednak także przy starszych dzieciach z opóźnionym rozwojem mowy. Nawet te maluchy, które jeszcze nie zdradzają chęci do komunikowania się za pomocą głosu nie pozostaną obojętne na obfitującą w dźwięki historię Pucia i jego rodziny, a rodzice mają niesamowitą szansę zachęcić je do odtwarzania stukania, bębnienia i pokrzykiwania, rozwijając u dziecka nie tylko umiejętność mówienia i artykulacji, ale również naśladowania. Książka Marty Galewskiej-Kustry to propozycja dla całej rodziny, przy której dorośli będą bawić się równie dobrze jak dzieci. Warto wspomnieć, że cała publikacja daleka jest od krzykliwych, zbyt bogatych w bodźce wizualnie książeczek dla dzieci – kolory ilustracji są stonowane i przyjemne dla oka, co gwarantuje, że dziecko nie zostanie rozproszone przez przesadnie angażujące obrazki. Dzięki temu prawa półkula nie jest przeciążona, a dziecko ma szansę na efektywny rozwój językowy, za który odpowiedzialna jest lewa półkula. Można więc zabrać Pucia na wieczorne czytanie przed snem równie dobrze jak na popołudniowe pogaduchy z maleństwem.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com